واشرهای سیل القایی

واشرهای سیل القایی:

 

  • فوم دار
  • مقوادار برای PET وPE و Glass
  • Food Grade 
  • تک لایه ایزی اپن
  • آب بند غیر گازبند

 جهت مصارف شرکت های تولید فرآورده های شیمیایی و نفتی، انواع سموسم کشاوری، انواع روغن های خوراکی، انواع روغن موتور و روغن ترمز و روغن های صنعتی، انواع محصولات آرایشی،...

ویژگی های تولیدات شرکت در زمینه واشر سیل القایی

• اولین و تنها شرکت ایرانی با توان تولید سیل القایی مقوایی به ضخامت یک میلی متر
• بسته بندی مرتب شده (Sorting ) داخل تیوپ
• قابلیت استفاده در دستگاه ودگذار
• قابلیت منعطف چاپ طبق درخواست شما به صورت تک رنگ و چند رنگ
• قابلیت چاپ لوگوی شما در وسط درب محصول برروی فویل یا چاپ به صورت رگباری بر روی فویل یا مقوا
• توانایی تغییر ضخامت مقوا، فویل آلومینیوم و لایه همجنس ظروف طبق درخواست مشتری
• یکنواختی قطر محصولات ( عدم دوپهنی)
• جداشدن مقوا و فویل درزبندی بعد از عمل سیلینگ به صورت کامل
• توانایی تهیه سیل های القایی مخصوص محصولات خورنده مثل انواع سم ها، انواع حلال ها، برخی ترشی ها

 

تاریخچه سیل القایی:

با توجه به اینکه قوانین مربوط به نحوه عملکرد درزبندي القایی امروزه نسبت به ده سال پیش هیچ تفاوتی نکرده است میتوان گفت قوانین مربوط به درزبندي القایی نیز همانند قوانين جاذبه در طول زمان تغییر نمی کند.حداقل با كمي دقت در نوع بسته بندي اي كه توليد كنندگان مختلف براي عرضه اجناس خود انتخاب مي كنند اين نتيجه به دست مي آيد. جلوگيري از ريخت و ريز محصول بر روي ظرف، راحتي استفاده از ظرف، عدم دستخوردگي محصول، جلوگيري از هوازدگي و درنتيجه سلامت و خوش طعمي محصول، ظاهر فريبنده و دعوت كننده كالا نكاتي است که اكثر مواقع توجهي به آنها نمي شود. واقعيت اين است كه در بازار سريعاً رو به توسعه و رشد ایران هر روز محصولي جديد و توليد كننده اي جديد در رشته صنعتي شما وارد مي شود .درنتیجه رقابت بر سر عرضه محصولات با كيفيتِ بهتر، قيمتِ مناسبتر و بسته بندي جذّاب تر،‌كاراتر و ايمن تر بيشتر خواهد شد. از طرف ديگر سياست پيوستن كشور به WTO خواه نا خواه تعرفه هاي پايينتر و سرازير شدن محصولات با كيفيت خارجي به بازار ايران را گريزناپذير كرده و آمادگي شما را براي مواجهه با آن در همه زمينه ها از جمله بسته بندي محصولاتتان مي طلبد. آنچه مسلم است این است که توليد اكثر كالاهاي مصرفي كار پيچيده اي نیست و نياز به فن آوري پيشرفته اي ندارد و هر توليد كننده زيركي تمام تلاش خود را مي كند كه بهترين كيفيت را ارايه دهد.در نتیجه در يك بازار كاملاً رقابتي كيفيت محصولات توليدي بسيار به هم نزديك خواهد شد.‌ لذا آنچه كه مي تواند شما را از رقبا پيش بيندازد و كالاي شما را از ديگران متمايز و سود بيشتري عايدتان كرده و بقاي شما را در بازار تضمين كند، توجه به نكات ريز و بر آوردن آن دسته از نيازهاي مشتري است كه ديگران به فكر آن نيستند.
سيستمهاي سيل القايي به عنوان برترین تکنولوژی در صنعت بسته بندی جهت آب بندي و یا درزبندی ظروفی از جنس PVC, PE, PET, PPو همچنين ظرفهاي شيشه اي مورد استفاده قرار می گیرد و عموما ظروف نام برده حاوی محصولات دارويي، كشاورزي، مواد غذايي، آشاميدنيها، محصولات شيميايي مربوط به اتومبيلها، محصولات آرايشي و بهداشتي، قرصها، كپسولها، پودرها و مايعات می باشد. مدت زيادي است که در سطح جهان ازدستگاههاي سيل القايي در صنايع مختلف استفاده مي شود، و به تازگی در ايران نیز کاربرد پیداکرده، ولی بسياري از توليد كنندگان از مزايا و يا طرز كار آن آگاهي چنداني ندارند.

چرا سیل القایی درزبندی :

1.جلوگیری از دست خوردگی محصول
2. جلوگیری از نفوذ و یا خروج گاز و مایعات
3.امکان تغییر سریع محصول و یا خط تولید
4.آماده شدن سریع دستگاه:
5. ضریب امنیتی بالا برای کاربران
6.امکان استفاده این دستگاه برای سیل کردن ظروف مایعات احتراق پذیر و خطرناک

مفهوم سیل القایی :

درزبندي القايي يك فرآيند گرمايشي غير تماسي است كه ظرف ها (غير فلزي) را با درپوشي كه داخل آن يك واشر درزبندي القایی قرار دارد درزبندي مي كند به طوري كه در برابر گازها و مايعات نفوذ ناپذير شود. فرآيند درزبندي بعد از پركردن و درب بندي ظرف ها صورت مي گيرد. ظرف ها پس از درب بندي به سادگي از زير هد دستگاه كه بر روي نوار نقاله نصب شده است، عبور مي كنند. به اين ترتيب ظرف ها از ميان ميدان مغناطيسي ايجاد شده توسط گرم كننده القايي يا همان هد دستگاه عبور مي كنند. در اثر القاء جريان الكترومغناطيسي جرياني از الكترونها، مشهور به جريان گردابي ، در ورق آلومينيوم موجود در واشر داخل درپوش ايجاد مي شود.در اثر مقاومت به وجود آمده در برابر اين جريان حرارت توليد مي شود. ورق آلومينيوم داغ شده لايه پليمر روي خود را ذوب كرده و به لبه ظرف مي چسبد كه به اين ترتيب درزبندي نفوذ ناپذير حاصل مي شود. معمولا واشرها مي توانند شامل يك لايه تكيه گاه از جنس مقوا يا فوم، يك لايه پارافين، يك لايه نازك آلومينيوم و يك لايه پليمر حساس به گرما كه با جنس ظرف سازگاري دارد، باشند. تكيه گاه مي تواند از جنس PE با جرم حجمي هاي مختلف، مقوا و غيره،بسته به جنس محتويات ظرف و نياز توليد كننده باشد. اين نوع واشر كه تكيه گاه آن داخل درپوش باقي مي ماند به واشر دو تكه مشهور است. واشرهاي دو تكه معمولاً وقتي استفاده مي شوند كه توليد كننده مايل است از لايه فوم يا مقواي باقي مانده داخل درپوش به عنوان يك واشر دوم جهت درزبندي بعد از زايل شدن لايه آلومينيوم توسط مصرف كننده و در صورت عدم مصرف تمام محتويات ظرف در يك نوبت، استفاده كند. نوع ديگر واشرهاي درزبندي القايي،‌ واشر يك تكه است كه نحوه عملكرد آنها مشابه واشرهاي دو تكه بوده با اين تفاوت كه همانطور كه از نامش پيدا است ديگر از واشر دوم خبري نيست. اين واشرها مي توانند داراي چاپ دلخواه، مثلاً لوگو يا علامت تجاري ثبت شده توليد كننده و يا‌ يك پيام عمومي مثل "درزبندي شده جهت حفظ تازگي" باشند. مي توانند بسيار سخت به دهانه ظرف چسبيده باشند به نحوي كه مصرف كننده مجبور به پاره كردن آنها با يك شيء برنده باشد و يا قابل جداسازي باشند به طوري كه به راحتي و يك تكه از دهانه ظرف جدا شوند. به دليل وجود انواع مختلف واشرهاي درزبندي القايي بهتر است پيش از انتخاب با اشخاص متخصص در اين زمينه مشورت گردد.